Realizat de Teamnet Dedalus, www.teamnet-dedalus.ro

AMBULATOR | Spital Ilfov | Spitalul Judetean de Urgenta din Ilfov

021.324.33.12

CENTRALA   SPITAL

Medicina interna

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:


Donciu Delia Ioana Medic primar medicina interna, competenta in Echografie gen, Doctor in medicina. Sef lucrari Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 15,00


Albulescu Paul Medic primar medicina interna, competenta in Homeopatie Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 14,00


Dobonici Alexandru Medic primar medicina interna, competenta in Ultrasonografie generala Sectia Clinica Medicina Interna Concediu medical pensionare invaliditate


Costea Mihaela Cristiana Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 14,00


Ispas Ion Medic primar medicina interna Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 14,00


Ciortea Marilena Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala; Doctor in medicina, Asistent Universitar U.M.F. Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 10,30


Costache Corina Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala, Asistent Universitar U.M.F. Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 10,30


Balan Horia Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala; Doctor in medicina ; Conferentiar universitar UMF Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 11,30


Popescu Livia Medic primar medicina interna, competenta in Echocardiografie; Doctor in medicina, Asistent Universitar UMF Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 11,30


Popescu Elena - Director Medical Medic primar medicina interna, competenta in Endoscopie Digestiva Diagnostica; Doctor in medicina, Asistent Universitar UMF Medic specialist gastroenterologie Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 15,00


Moldovan Anca Medic primar medicina interna, competenta in Endoscopie Digestiva Diagnostica; Ultrasonografie generala, Doctor in medicina,Asistent Universitar UMF Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 10,30


Angelescu Gabriela Anca Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala; Doctor in medicina, Asistent Universitar U.M.F. Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 10,30


Panait Camelia Alina Medic primar medicina interna, competenta in Echografie generala; Asistent Universitar UMF Sectia Clinica Medicina Interna 8,00 - 10,30

Cardiologie

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Saied Saied Medic specialist cardiologie Sectia Cardiologie 8,00 - 14,00

Ciobanu Sorin Medic primar cardiologie, competenta in Echocardiografie, Echografie vasculara Conducerea Serviciilor medicale sau sociale Sectia Cardiologie 8,00 - 14,00

Gastroenterologie

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Murgu Florentin Medic primar gastroenterologie; competenta in Echografie generala, endoscopie digestiva diagnostica Compartiment Gastroenterologie 8,00 - 14,00

Turcan Valerian Medic primar gastroenterologie; competenta in Echografie generala, endoscopie digestiva diagnostica Compartiment Gastroenterologie 8,00 - 14,00

O.R.L.

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Mocanu Horia Medic specialist O.R.L. Sectia O.R.L. 8,00 -11,30

Stan Carmen Ioana Medic primar O.R.L. Doctor in Medicina. Sectia O.R.L. 8,00 - 15,00

Marcu Andrei Medic specialist Otorinolaringologie Sectia O.R.L. 8,00 - 11,30

Padure Carmen Medic primar O.R.L. Sectia O.R.L. Spital si Ambulatoriu Marti, Joi 9,00 - 13,00 Luni, Miercuri, Vineri 14,00 - 18,00 

oftalmologie

cardiologie.jpg Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Pascu Mihaela Dana Medic primar oftalmolog Cabinet Oftalmologie Luni, Marti, Vineri 7,00 - 14,00 Miercuri, Joi 13,00 - 20,00 

Ionescu Razvan Daniel Medic specialist oftalmolog Cabinet Oftalmologie Luni, Marti, Vineri 13,00 - 20,00 Miercuri, Joi 7,00 - 14,00

Chirurgie generala

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Sgarbura Ion Radu Medic primar chirurgie generala Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 14,00

Crihana Gabriel Viorel Medic primar chirurgie generala, competenta in Chirurgie Laparoscopica Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 14,00

Stoica Claudia Medic primar chirurgie generala; Doctor in medicina Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 11,00

Costin Radu Vladimir Medic primar chirurgie generala, competenta in Chirurgie Laparoscopica nivel I tehnici de baza Doctor in Medicina Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 14,00

Balan Dragos Augustin Medic specialist chirurgie generala, competenta endoscopie digestiva diagnostica, ultrasonografie generala Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 14,00

Ciobanu Constantin Florin Medic primar chirurgie generala Sectia Chirurgie Generala 8,00 - 14,00

Obstetrica-Ginecologie

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Ene Anda Geana Medic primar obstetrica ginecologie, competenta in ultrasonografie, O.G., Colposcopie, Histeroscopie Sectia Obstetrica Ginecologie 8,00 -13,00 1 ora contravizita

Haradja Alexandru Horatiu Medic specialist obstetrica-ginecologie; studii complementare: colposcopie,ultrasonografie obstetricala si ginecologica,chirurgie laporoscopica ginecologica,histeroscopie,planificare familiala Sectia Obstetrica-Ginecologie 8,00 -13,00 1 ora contravizita

Scopulovic Dragan Medic specialist obstetrica ginecologie studii complementare in colposcopie, planificare familiala Sectia Obstetrica Ginecologie 8,00 -13,00 1 ora contravizita

Cuibus Roxana Medic specialist obstetrica ginecologie studii complementare in planificare familiala Sectia Obstetrica Ginecologie 8,00 -13,00 1 ora contravizita

Bejan Dorin Medic primar obstetrica-ginecologie,competenta in Ultrasonografie Obstetricala si Ginecologica, Tratamentul Infertilitatii Cuplului Si Reproducerea Umana Asistata, Planificare familiala Sectia Obstetrica-Ginecologie 8,00 -13,00 1 ora contravizita

Neurologie

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru: 

Protosevici Codrut Liviu Medic primar neurologie, competenta in Electroencefalografie Sectia Neurologie 8,00 - 15,00

Protosevici Mirela Gabriela Irina Medic primar neurologie, competenta in Ultrasonografie Doppler Cerebrala, Doctor in Medicina Sectia Neurologie 8,00 - 15,00

Hirsan Gabriela Simona Medic primar neurologie, competenta in Electroencefalografie, Ultrasonografie cervico-cerebrala Sectia Neurologie Spital si Ambulatoriu 9,00 - 13,00 14,00 - 18,00

Ichim Orania Cristina Medic primar neurologie, competenta in Electroencefalografie, Ultrasonografie cervico-cerebrala Sectia Neurologie Spita si Ambulatoriu 9,00 - 13,00 14,00 - 18,00

Urologie

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Rosca Vladimir Medic primar urologie competenta in ultrasonografie generala, studii complementare in lototritie extracorporeala (abilitate inclusa in standardul profesional) Compartiment Urologie 8,00 - 14,00 1 ora contravizita

Mihalache Alexandru Medic specialist urologie, studii complementare in lototritie extracorporeala (abilitate inclusa in standardul profesional) Compartiment Urologie 8,00 - 14,00 1 ora contravizita

Hainagiu Laurentiu Medic specialist urologie, studii complementare in lototritie extracorporeala (abilitate inclusa in standardul profesional) Compartiment Urologie 8,00 - 14,00 1 ora contravizita

Rotaru Dan Gabriel Medic primar urologie competenta in ultrasonografie generala Compartiment Urologie 8,00 - 14,00 1 ora contravizita

Ortopedie si Traumatologie

medicina_interna.jpgNumele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Manda Petru, Medic primar ortopedie si traumatologie Cabinet de Ortopedie si Traumatologie Luni, Miercuri, Vineri 7,00 - 14,00 Marti, Joi 14,00 - 21,00

RMFB

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Apostol Laura Isabela Medic specialist RMFB Sectia Cl. RMFB 8,00 - 14,00

Bacos Andreea Renata Medic specialist RMFB - competenta in Urgente prespitalicesti Sectia Cl. RMFB 8,00 - 11,30

Vasilescu Oana Maria Medic primar RMFB Sectia Cl. RMFB 8,00 - 14,00

Firan Florentina Carmen Medic primar RMFB Sectia Cl. RMFB 8,00 - 14,00

Tirna Iuliana Medic primar RMFB Sectia Cl. RMFB 8,00 - 14,00

Dermatovenerologie

chirurgie.jpgNumele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Ionita Mihaela, Medic specialist dermato Cabinet Dermatovenerologie Luni, Miercuri, Joi, Vineri 7,00 - 14,00 Marti 13,00 - 20,00

Endocrinologie

pneumofiziologie.jpg

Numele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Caradjova Larisa, Medic primar endocrinolog, competenta in ecografie endocrina Cabinet Endocrinologie Marti, Miercuri, Joi, Vineri 8,00 - 15,00 Luni 13,30 - 20,30

Reumatologie

cardiologie.jpgNumele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Dinu Grintescu Nicoleta, Medic primar reumatologie Cabinet Reumatologie Luni, Miercuri, Joi 13,00 - 20,00 Marti, Vineri 7,00 - 14,00
Dutu Iulia Maria, Medic specialist reumatologie Cabinet Reumatologie Luni, Miercuri, Joi 7,00 - 14,00 Marti, Vineri 13,00 - 20,00

Pneumologie

chirurgie.jpgNumele si prenumele medicului, Functia si gradul profesional/competentele si supraspecializarile, program de lucru:

Moraru Lavinia Severiana, Medic primar pneumologie, competenta in Explorari functionale si speciale Cabinet pneumologie Luni, Miercuri, 13,30 - 20,30 Marti, Joi, Vineri 8,00 - 15,00

Boli infectioase
Nefrologie
Pediatrie